Gdzie kupić czyściwa do warsztatu?

Pytania i odpowiedzi z kategorii Produkty BHP.
zakupowiec2017
Posty: 1
Rejestracja: 09 listopada 2017, 12:21

Gdzie kupić czyściwa do warsztatu?

Post autor: zakupowiec2017 » 09 listopada 2017, 12:23

Dzień dobry!

Potrzebuję znaleźć czyściwa przemysłowe do warsztatu. Najważniejsza jest niska cena, ale żeby też to jakoś się sprawdzało.

Czy coś z czyściw avatex się nada? A może macie lepsze rozwiązania do takich zastosowań?

Awatar użytkownika
Obsługa Klienta
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2017, 15:37
Kontakt:

Re: Gdzie kupić czyściwa do warsztatu?

Post autor: Obsługa Klienta » 10 listopada 2017, 10:19

Dzień dobry,
jeśli chodzi o czyściwo to zasadniczo są 3 opcje:
  1. Można stosować czyściwo bawełniane kupowane w workach po ok. 10kg. Tak kupowane czyściwo jest tanie, jednak jego jakość jest bardzo kiepska - najczęściej są to po prostu pocięte stare ubrania (niekoniecznie z czystej bawełny, lub w ogóle niemające nic wspólnego z bawełną), często nawet jeszcze z guzikami, zamkami i innymi twardymi elementami, które mogą uszkodzić czyszczoną powierzchnię. Ich zdolność absorbcji i "zbierania" zanieczyszczeń jest niska, więc zużywa się ich dużo, a co za tym idzie produkuje się dużą ilość odpadów, które trzeba odpowiednio zutylizować.
  2. Można podpisać umowę z jedną z wyspecjalizowanych firm porządkowych - taka firma dostarcza czyściwo bawełniane w kontenerach, oraz odbiera zużyte i utylizuje je we własnym zakresie. Czyściwo od takich firm jest nieco lepszej jakości(firmy zazwyczaj pilnują, żeby nie było twardych elementów), jednak w dalszym ciągu zdolności czyszczące są na niskim poziomie co powoduje duże zużycie i generuje dużo odpadów. Rozwiązanie takie jest dosyć wygodne(nie trzeba utylizować stert brudnych bawełnianych szmat) jednak nie należy do tanich.
  3. Można też użyć specjalistycznych czyściw w rolkach. Czyściwa takie są produkowane z różnych mieszanek włókien (czysta celuloza, celuloza+poliester, wiskoza+poliester) i są dostosowywane do utrzymania czystości w różnych gałęziach przemysłu - od warsztatów samochodowych, lakierni, wszelkich działów utrzymania ruchu po linie produkcyjne w zakładach poligraficznych, zakładach farmaceutycznych czy produkujących żywność. Ich zdolności czyszczące są na najwyższym poziomie, przez co mimo że w zakupie są droższe od rozwiązania numer 1, to z racji swojej wydajności i możliwości dostosowania wielkości pojedynczych listków czyściwa, koszt ich eksploatacji jest dużo niższy. Dodatkową zaletą wynikającą z wysokiej wydajności jest mała liczba odpadów - co szczególnie doceniają zakłady produkcyjne.
    Dzięki wieszakom i dyspenserom naściennym (czyściwa są zarówno w perforowanych rolkach jak i już w wersji pociętej na ściereczki) i stojakom można je umieścić tak, żeby zawsze były pod ręką w razie potrzeby, w przeciwieństwie do czyściwa bawełnianego, gdzie jest konieczność udawania się za każdym razem do specjalnego pomieszczenia gdzie jest ono składowane.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (71 307 07 77) lub mailowego (bok@zaopatrzenie24.pl), nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze odpowiedniego rodzaju czyściwa do Państwa potrzeb.

ODPOWIEDZ