Jak kupić łożysko?

Pytania i odpowiedzi z kategorii Łożyska.
Miłosz
Posty: 1
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 12:54

Jak kupić łożysko?

Post autor: Miłosz » 11 czerwca 2018, 12:57

Witam,

Szukam łożyska, ale nie wiem, które wybrać. Czym trzeba się kierować? I w jaki sposób najprościej i najszybciej zmierzyć stare łożysko? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Obsługa Klienta
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2017, 15:37
Kontakt:

Re: Jak kupić łożysko?

Post autor: Obsługa Klienta » 18 czerwca 2018, 09:39

Witam,
łożysko najlepiej dobrać sprawdzając czy zostały jakieś oznaczenia na starym łożysku. Jest to o tyle istotne, że w przypadku łożysk kulkowych bardzo często są tam dodatkowe oznaczenia wskazujące na niestandardowe wykonania np. oznaczenie C3 wskazujące na zwiększony luz wewnętrzny.
Jeśli ich nie widać, to należy zmierzyć średnicę wewnętrzną (lub średnicę wału na jakim łożysko pracuje), średnicę zewnętrzną (lub średnicę otworu w miejscu montażu) oraz jego wysokość (w przypadku łożysk stożkowych najlepiej podać wysokość zewnętrznego pierścienia oraz wysokość koszyka z elementami tocznymi). Trzeba również zwrócić uwagę czy łożysko nie ma kołnierza lub rowka na zewnętrznej powierzchni.
Jeśli czujesz się niepewnie z doborem, skontaktuj się z naszym działem technicznym, podczas krótkiej rozmowy telefonicznej na pewno uda się ustalić i dobrać odpowiednie łożysko.

ODPOWIEDZ